İçeriğe geç

Uygulamanız İçin Doğru Yük Hücresini Nasıl Seçersiniz?

Uygulamanız için doğru yük hücresini seçmenin ilk adımı, neye ihtiyacınız olduğuna dair sağlam bir anlayışa sahip olduğunuzdan emin olmaktır. Bu, ihtiyaçlarınıza uygun en iyi endüstriyel sınıf yük hücrelerini bulmanıza yardımcı olacaktır.

İki ana endüstriyel sınıf yük hücresi türü vardır: gerinim ölçer ve kapasitans. Gerinim ölçer yük hücresi, en yaygın yük hücresi türüdür ve imalat, paketleme ve gıda üretimi gibi birçok farklı endüstride bulunabilir. Yük hücresinin kapasitans tipi daha az yaygındır ancak gerinim ölçer tipine göre bazı avantajları vardır.

Farklı uygulamalar için farklı tipte yük hücreleri vardır. Yaygın olarak kullanılanlar şunları içerir:

Tek noktalıyük hücreleri:bir yük hücresi, yukarıdan bir ağırlıkla yüklenen bir platformun altına yerleştirilmiştir.

Körüklü tip yük hücreleri: birkaç yük hücresi çelik bir yapının altına yerleştirilmiştir ve yukarıdan bir ağırlıkla yüklenir.

Baskı tipi yük hücreleri: birkaç yüksek kapasiteli yük hücresi, yukarıdan bir ağırlıkla yüklenen çelik bir yapının altına yerleştirilmiştir.

S tipi hücreleri: bir veya daha fazla yük hücresinden bir ağırlık askıya alınır

Yük hücreli dijital terazi, doğru ölçümler sağlayan hassas bir cihazdır. Bir nesnenin ağırlığını kilogram, pound veya ons cinsinden hesaplayan bir tartı cihazıdır. Ölçek olarak da bilinir.

Yük hücreli dijital teraziler, daha hassas oldukları ve daha fazla tartım seçeneği sunduğu için analog terazilere göre daha doğrudur.

Yük hücreli bir analog terazi, nesnelerin ağırlığını kilogram, pound ve ons cinsinden ölçmek için onlarca yıldır kullanılmaktadır. Ancak, yük hücreli dijital terazilerin sunduğu kadar çok tartım seçeneği sunmaz ve o kadar hassas değildir.

Yük hücresi hakkında daha detaylı bilgi almak için: Loadcell nedir?

Load cell sensör nedir ?

Load cell sensörleri, belirli bir nesnenin ağırlığını ölçmek için kullanılan cihazlardır. Endüstride birçok kullanımları vardır ve işletmeler için birçok faydası vardır.

Load cell sensörlerini kullanmanın ilk faydası, doğru olmalarıdır. Yük hücreleri, ağırlığı %0.01’e varan bir doğruluk düzeyiyle ölçebilir. Bu doğruluk seviyesi çok yüksektir ve ölçülen ağırlığın doğru olmasını sağlar. Load cell sensörlerini hücrelerini kullanmanın ikinci faydası, çeşitli nesnelerde ölçümlerde doğru ve hassas nitelikli ölçümler vermesidir. Burada dikkat edilmesi gereken “Kaliteli bir” load cell sensörü almaktadır.

Yük hücreleri, ağırlığı %0.01’e varan bir doğruluk düzeyiyle ölçebilir. Bu doğruluk seviyesi çok yüksektir ve ölçülen ağırlığın doğru olmasını sağlar. Yük hücrelerini kullanmanın ikinci faydası, çeşitli nesnelerde kullanılabilmeleridir. Bazıları boru veya kablo gibi uzun nesnelerde kullanılabilen, bazıları ise yalnızca yol veya döşeme malzemesi gibi düz yüzeylerde kullanılabilen farklı yük hücreleri türleri vardır.

Yük hücreleri kullanmanın üçüncü yararı, uygun maliyetli olmalarıdır. Yük hücreleri pahalı değildir ve bu, işletmelerin onları satın almak için çok fazla para harcamayacakları anlamına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir